10 klubet me mė shumė futbollistė nė "Euro 2016" (FOTO LAJM)

10. FC Basel

Numri i lojtarėve: 8
Pėrfaqėsuesit: Naser Aliji, Taulant Xhaka (S hqipėri), Michael Lang, Breel Embolo (Zvicėr), Tomas Vaclik, Marek SUCHY (Republika Ēeke), Birkir Bjarnason (Islanda) dhe Marc Janko (Austria)
Pëlqej
Tė gjitha skuadrat pjesėmarrėse nė Euro 2016, e kanė bėrė tashmė publike listėn pėrfundimtare tė lojtarėve qė do tė mund tė japin kontributin e tyre nė kėtė event madhor tė futbollit.

Ėshtė momenti pėr tė zbuluar se cilėt janė klubet qė kanė kontribuar me mė shumė futbollistė nė kėtė turne.

Vendi i parė ndahet nga Juventusi dhe Liverpuli, me nga 12 futbollistė pjesėmarrės nė Europian. Te “Zonja e Vjetėr” 6 lojtarė janė tė kombėtares italiane, 2 tė Francės dhe nga njė kanė Kroacia, Spanja Zvicra, Gjermania.

Tė “Kuqtė” kanė nė pėrbėrje 5 elementė tė grumbulluar nga Anglia, 3 nga Belgjika, 2 nga Ėellsi ndėrsa dy tė fundit janė pjesė e Sllovakisė dhe Gjermanisė.
Shtuar më 01/06/2016, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.9 %
72 %
5.09 %
Total 550 Vota!
 
Ish-kryeministri i Maqedonise Nikolla Gruevski duke sulmuar Kryetarin e Kuvendit te Maqedonise, Talat Xhaferri

Ish-kryeministri i Maqedonise Nikolla Gruevski duke sulmuar Kryetarin e Kuvendit te Maqedonise, Talat Xhaferri