A ka agjėruar Mavraj gjatė Europianit? Ja ēfarė thotė ai
Pëlqej
Mėrgim Mavraj ėshtė kthyer nė Gjermani, pėr tė nisur fazėn pėrgatitore me Kėlnin, ndaj mediat gjermane i kanė marrė disa mendime rreth Europianit dhe tė ardhmes sė tij.

“Ishte njė Europian qė mė ka lėnė ndjenja tė pėrziera, sepse nga njėra anė u paraqitėm mirė dhe i kaluam parashikimet, por nga ana tjetėr mund tė kishim marrė mė shumė pikė dhe ishim shumė pranė kualifikimit”, tha mbrojtėsi kuqezi pėr "Kicker".

"Pritja nė Shqipėri ishte e bukur, populli ishte entuziast, por pritja nga shteti ishte paksa tepėr e planifikuar dhe zakonisht gjėra tė tilla nuk janė aq tė bukura sa ato spontane. Pritja shtetėrore nuk ishte shumė e bukur, por nė pėrgjithėsi pėrshtypjet ishin mjaft tė mira".

Mavraj ka zbuluar se ka agjėruar gjatė ditėve kur kombėtarja nuk pati ndeshje, dhe se kėto tre ditė tė humbura, do t’i zėvendėsojė.

“Kam agjėruar gjatė ditėve pa ndeshje, jo kur kishim ndeshje. Kėto tre ditė do t’i zėvendėsoj kur tė jetė mė freskėt. Kjo sigurisht qė ėshtė mė e lodhshme dhe tė dobėson. Kėtė e kuptoj sot, por disa gjėra janė mė tė rėndėsishme se futbolli”, ka deklaruar Mavraj.

Shtuar më 11/07/2016, ora 14:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.62 %
72.26 %
5.1 %
Total 548 Vota!
 
Tregtari i nje dyqani kepucesh te perdorura duke kerkuar mbeshtetje nga qytetaret

Tregtari i nje dyqani kepucesh te perdorura duke kerkuar mbeshtetje nga qytetaret