Duka i hap derėn Canės pėr trajner, shpjegon dhe reagimin e Xhakės
Pëlqej
Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka, ka rrėfyer disa nga momentet mė deēizive tė kuqezinjve nė tri ndeshjet e luajtura nė Francė.

Duke folur nė emisionin “Opinion”, Duka e shpjegoi si njė mėrzitje tė momentit tensionin qė u shfaq me mesfushorin Taulant Xhaka nė ndeshjen me Zvicrėn.

“Jam i kėnaqur me paraqitjen e ekipit, me njė fitore dhe mendoj se meritonim diēka mė shumė. Reagimi i Xhakės? Ai moment ka pas ngarkesė mė shumė. Tė gjithė u munduam t’ja lehtėsonin ngarkesėn… por ngarkesa psikologjike kishte muaj mė parė. Ajo ėshtė njė protestė kundėr rezultatit dhe njė mėrzitje”.

Kreu i FSHF-sė foli edhe pėr karrierėn e kapitenit Lorik Cana, duke thėnė se ai ende nuk e ka pėrcaktuar qartė se cila do tė jetė e ardhmja me kuqezinjtė.

“Loriku ende nuk ka marrė njė vendim. Patjetėr qė e ka ftesėn nga ne nėse do tė ndjekė rrugėn e trajnerit”.

Shtuar më 28/06/2016, ora 23:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
23.14 %
71.79 %
5.06 %
Total 553 Vota!
 
Maci me emrin Akil qe do te parashikoje ndeshjet e Rusia 2018

Maci me emrin Akil qe do te parashikoje ndeshjet e Rusia 2018