Ja kush ėshtė skuadra qė pėrfiton mė shumė financiarisht
Pëlqej
Mund tė cilėsohet si njė shifėr rekord ajo e arritur nga Barcelona sezonin e shkuar, pasi klubi katalunas ka arritur tė mbledhė 679 milionė euro pėrfshirė kėtu dhe pėrfitimet nga merkatoja, vlera pa tė cilėn pėrllogaritej nė rreth 630-635 milionė euro.

Pėr herė tė parė pas 11 vitesh, Barcelona ka kaluar Realin e Madridit, i cili sezonin e kaluar megjithėse fitoi Champions Leaguen, arriti tė fitojė 620 milionė euro.

Reali i Madridit prej shumė vitesh udhėhiqte kėtė listė duke arritur tė pėrfitonte tė ardhura rekord nga shpėrblimet e UEFA-s, transferimet, tė drejtat televizive dhe kontratat e sponsorizimeve. /albeu.com/

Shtuar më 27/07/2016, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.9 %
72 %
5.09 %
Total 550 Vota!
 
Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj duke dremitur ne gjate seances se mbremshme per demarkacionin

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj duke dremitur ne gjate seances se mbremshme per demarkacionin