UEFA shpall lojtarin mė tė mirė tė "Euro 2016" (FOTO)

Pëlqej
Franca nuk mundi qė tė triumfonte nė finalen ndaj Portugalisė, e cila pėrfundoi 1-0 nė favor tė luzitanėve, por kjo nuk ka ndikuar nė vlerėsimet individuale.

Antoine Griezmann ėshtė shpallur lojtari mė i mirė i "Euro 2016". Sė bashku me kėpucėn e artė Griezmann ka fituar edhe trofeun si lojtari mė i mirė i eventit tė 15-tė tė Kampionatit Europian.

Griezmann ka shėnuar 6 gola dhe ka dhėnė 2 asiste ndėrsa nė kėtė garė ka mposhtur Cristiano Ronaldon. Ai do tė jetė edhe kandidatė pėr "Topin e Artė", por portugezi ėshtė dukshėm favorit./albeu.com/
Shtuar më 11/07/2016, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
23.42 %
71.53 %
5.04 %
Total 555 Vota!
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit