Ja si ka ndryshuar Portugalia nga "Euro 2000" deri tani (FOTO LAJM)

Euro 2000
Pëlqej
Portugalia sonte nė mbrėmje do tė luajė gjysmėfinalen e Europianit ndaj Uellsit, e cila nuk ėshtė e para nė kėtė turne. Luzitanėt nė fakt do tė luajnė gjysmėfinalen e katėrt nė 5 turnetė e fundit tė Europianit.

"Brazilianėt e Europės" nė fakt kanė ndryshuar shumė nga viti 2000 kur nė krye tė yjeve ishte Figo, por mesa duket arritjet e tyre janė thuajse tė njėjta.

Mė lart keni edhe ndryshimin e formacionin e tyre ndėr vite, gjykojeni vet pėr 11-shen mė tė mirė. /albeu.com/
Shtuar më 06/07/2016, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.62 %
72.26 %
5.1 %
Total 548 Vota!
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbėreshevė qė ruajtėn gjuhėn dhe kulturėn pėr mė shumė se 5 shekuj dhe me fėmijė Tė mrekulluėshėm!" {Lorik Cana}