Merret peng vjehrra e bosit tė Formula 1
Pëlqej
Vjehrra e kreut tė Formula 1, Bernie Eccelestone raportohet se ėshtė marrė peng dhe pėr lirimin e saj kėrkohet plot 36.5 milionė euro.

Aparecida Schunck, 67-vjeē, nėna e bashkėshortes sė Ecclestonet, Fabiana Flosi, ėshtė marrė peng nė Sao Paulo tė Brazilit duke detyruar bosin e Formula 1 tė bėjė kėtė shpenzim marramendės.

Aktualisht policia dhe autoritetet lokale po punojnė pėr tė arrestuar pengmarrėsit.

Kujtojmė kėtu faktin se 85-vjeēari ėshtė njeriu mė i fuqishėm nė sport dhe pasuria e tij pėrllogaritet nė rreth 3.1 miliardė dollarė. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2016, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.62 %
72.26 %
5.1 %
Total 548 Vota!
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.