Nisin pėrēarjet, dy futbollistė braktisin kombėtaren
Pëlqej
Pas kthimit tė kombėtares shqiptare nė Tiranė ditėn e djeshme, kanė nisur tė vihen re e tė zbulohen problematikat dhe pėrplasjet qė kanė ndodhur nė kampin kuq e zi.

Burime nga kombėtarja bėjnė me dije se gjatė qėndrimit tė skuadrės nė Francė gjėrat nuk kanė shkuar ashtu siē ishte parashikuar nė fillim, shkruan syri.net.

Pėr kėtė arsye, si shkak i njė keqtrajtimi nga stafi i trajnerėve dhe pėrplasjes ne heshtje, Shkėlzen Gashi dhe Taulant Xhaka nuk do ti bashkohen kombėtares shqiptare pėr ndeshjet e ardhshme eliminatore pėr kampionatin botėror “Rusi 2018”.

Vet lojtarėt nė fjalė e kanė pohuar kėtė fakt pasi nuk ndihen tė respektuar dhe jo tė trajtuar njėsoj si lojtarėt e tjerė.

Gashi pas rastit tė humbur nė ndeshjen e parė hapėse nė grupin A, qė kombėtarja jonė luajti me Zvicrėn ėshtė sulmuar dhe anashkaluar nga trajneri i dytė, Paolo Tramezzani.

Kjo sjellje e Tramezzanit nuk i ka pėlqyer Gashit dhe ka dal me njė vendim personal pėr tė braktisur kombėtaren. Po ashku edhe Taulant Xhaka pas gjestin qė kreu nė zėvendėsimin nė ndeshje me Zvicrėn ku pėrplasi bidonin ujit nė tokė ka krijuar njė armiqėsi me trajnerin De Biasi dhe Tramezzanin.

Marrėdhėniet midis tyre janė ftohur dhe Xhaka ėshtė shprehur do tė braktis ekipin dhe nuk do tė pranoj asnjė ftesė pėr ndeshjet e ardhshme. /Albeu.com/
Shtuar më 24/06/2016, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
23.18 %
71.73 %
5.07 %
Total 552 Vota!
 
Pamje, me te cilen u perballen sot qytetaret e Shqiperise dhe Kosoves

Pamje, me te cilen u perballen sot qytetaret e Shqiperise dhe Kosoves