Shqipėria thyen dy rekorde qė nė debutim
Pëlqej
Shqipėria nuk pėson vetėm humbje, por thyen edhe rekorde qė nė sfidėn e parė debutuese.

Lorik Cana ėshtė futur nė historinė e Kampionatit Evropian, por kėtė pėr keq. Kapiteni u ndėshkua me karton tė kuq nė minutėn e 36-tė dhe kėshtu u bė lojtari me kartonin e pestė mė tė shpejtė tė kuq nė histori e kėtij kompeticioni.

Njė rekord aspak pozitive arriti edhe Ergys Kaēe, edhe ky pėr shkak kartoni. Kaēe u ndėshkua me karton tė verdhė pas 81 sekondash lojė, duke u bėrė lojtari qė ėshtė ndėshkuar mė shpejtė qė nga Evropiani i vitit 2008.
Shtuar më 11/06/2016, ora 18:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.62 %
72.26 %
5.1 %
Total 548 Vota!
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.