Amir Abrashi nė sulm pėr sezonin e ri
Pëlqej
Amir Abrashi ėshtė i gatshėm pėr tė nisur sezonin e ri nė Bundesligėn gjermane. Mesfushori kosovar i Kombėtares sė Shqipėrisė, Amir Abrashi, ka nisur tė mėrkurėn pėrgatitjet me skuadrėn e Freiburgut.

“Tani vjen njė fazė e re, njė fazė e madhe me stadiume tė mėdha dhe ekipe tė mėdha. Unė jam i lumtur qė pėrsėri po e shoh grupin dhe ndihem mirė. Ne kemi arritur tė fitojmė. Askush nuk ka pritur se ne do tė tregojmė paraqitje tė mira.

Ka qenė e hidhur qė jemi eliminuar nė fazėn e grupeve, por ne e kemi bėrė krenar gjithė kombin shqiptar.

Nga tifozėt patėm pėrkrahje tė madhe. Tani ėshtė koha tė paraqitem sa mė mirė me klubin nė Bundesligė", ka thėnė Abrashi pėr “kicker.de”.

Ai u ėshtė bashkuar me vonesė pėrgatitjeve, pėr shkak se po shijonte ditėt e pushimit pas "Euro 2016". /albeu.com/

Shtuar më 22/07/2016, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.62 %
72.26 %
5.1 %
Total 548 Vota!
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.