Fituesit e "Kėpucės sė Artė" nė Europian ndėr vite (FOTO LAJM)

2012
Fernando Torres
Kombėtarja: Spanja
Gola: 3
Pëlqej
Golashėnuesit gjithmonė kanė njė vend tė veēantė nė historinė e futbollit. Qė nga viti 1960 qė ėshtė zhvilluar Europiani i parė dhe deri mė tani ka pasur protagonistė tė ndryshėm.

Mė i suksesshmi padyshim qė ka qenė Michel Platini, i cili me kombėtaren franceze shėnoi nėntė gola nė kampionatin evropian tė futbollit tė vitit 1984.

Mė lart keni tė gjithė golashėnuesit mė tė mirė tė Kampionateve Evropiane, tė cilėt kanė fituar Kėpucėn e Artė. /albeu.com/
Shtuar më 13/07/2016, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
23.42 %
71.53 %
5.04 %
Total 555 Vota!
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit