Ja goli mė i bukur i Europianit, s'ėshtė i Shaqirit (VIDEO)
Pëlqej
Tė gjithė prisnin qė goli i Xherdan Shaqirit tė shpallej mė i bukuri, por nuk ka ndodhur kėshtu.

Ttifozėt me votat e tyre nė faqen zyrtare tė Uefas kanė pėrzgjedhur realizimin e Zoltan Gerės nė sfidėn mes Hungarisė dhe Portugalisė si golin mė tė bukur tė Euro 2016-tė.

Nė minutėn e 19-tė mesfushori i Ferencvarosit me njė goditje fluturimthi nga rreth 25 metra mposhti portierin e luzitanėve Rui Patricio duke i dhėnė avantazhin provizor Hungarisė. Ai gol ka mbetur nė mendjen e tifozėve pasi 122 mijė persona e kanė votuar finalizimin e Gerės si mė tė bukurin e Europianit qė u zhvillua nė Francė.

Vetėm 29 mijė vota ka marrė djaloshi i lindur nė Gjilan i cili ndaj Polonisė realizoi njė gol me tė vėrtetė tė rrallė. Pas tyre pozicionohen Robson Kanu qė nė sfidėn ndaj Belgjikės shėnoi njė gol shumė tė bukur dhe Dimitri Payet me finalizimin e tij nė ndeshjen hapėse ndaj Rumanisė.
Shtuar më 13/07/2016, ora 13:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
23.42 %
71.53 %
5.04 %
Total 555 Vota!
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit