Shkėlqeu nė “Euro 2016”, ja ofertat pėr yllin e ri tė Gjermanisė
Pëlqej
Karriera e mbrojtėsit gjerman, Jonas Hector ka ndryshuar jashtėzakonisht shumė pas kampionatit evropian.
Mbrojtėsi i majtė ėshtė pjesė e skuadrės gjermane Koln, por ai zuri njė vend nė formacionin bazė tė Gjermanisė.

Performanca e tij e shkėlqyer nė Kampionatin Evropian ‘Francė 2016’, ia ka ndryshuar jetėn mbrojtėsit anėsorė.

Kėshtu lojtari pritet tė largohet nga Koln nė drejtim tė njė skuadre mė tė madhe ku do tė fitojė edhe dukshėm mė shumė para.

Sipas medieve gjermane, Jurgen Klopp e dėshiron lojtarin nėn urdhrat e tij nė Liverpool.

26-vjeēari kėrkohet me ngulm edhe nga dy ekipet gjermane Ėolfsburg dhe Schalke, ndėrsa nė Angli interesohet edhe Tottenham Hotspurs.

Koln do ta lė tė lirė tė largohet yllin e saj nė rast se vije nė adresė tė tyre njė ofertė mbi 25 milionė euro. /Albeu.com/
Shtuar më 14/07/2016, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
23.29 %
71.14 %
5.55 %
Total 558 Vota!