UEFA sqaron Tiranėn pėr mos pjesėmarrjen nė Europa League
Pëlqej
UEFA i ėshtė kundėrpėrgjigjur shkresės pėr sqarim tė dėrguar nga klubi i Tiranės dhe FSHF-ja, pėr mos pjesėmarrje nė Europa League pėr shkak tė ndryshimeve qė ky institucion bėri nė renditje.

Partizani i vendit tė dytė i zuri vendin Skėnderbeut nė Champions, ndėrsa Tirana, edhe pse e mbylli sezonin e 5-ta, mbeti jashtė Ligės sė Europės. Pėr kėtė klubi kryeqytetas ka kėrkuar njė sqarim.

Lidhur me kėtė ēėshtje, “Panorama Sport” ka mėsuar edhe pėrgjigjen qė ka shkuar nė zyrat e klubit dhe tė FSHF-sė.

“Vendimi pėr tė cilin keni bėrė kėrkesė ėshtė marrė nga UEFA nė bazė tė rregulloreve, precedentėve specifikė tė mėparshėm dhe interesit sportiv tė kompeticionit.

Duam t’u bėjmė me dije qė zėvendėsimi i njė klubi nė njė kompeticion bėhet nė momentin qė ndeshjet e vlefshme pėr atė event nuk kanė nisur ende.

Gjithashtu, nėnvizojmė se vendimi pėr ndryshimin e ekipeve ėshtė ndėrmarrė nga "UEFA Emergency Panel-Paneli i rasteve emergjente nė UEFA".

Nė kėtė mėnyrė, UEFA ka shpjeguar qė Partizani luajti nė Champions sepse Skėnderbeu nuk e kishte zhvilluar ndeshjen, ndėrkohė qė Tirana u “dogj” pėr shkak se tė kuqtė e kishin zhvilluar ndeshjen e parė tė fazės sė parė tė vlefshme pėr eliminatoret e Europa Leagues. /albeu.com/

Shtuar më 27/07/2016, ora 13:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.9 %
72 %
5.09 %
Total 550 Vota!
 
Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj duke dremitur ne gjate seances se mbremshme per demarkacionin

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj duke dremitur ne gjate seances se mbremshme per demarkacionin