Zyrtare/ UEFA shpall golin e Shaqirit si mė tė mirin e Euro 2016
Pëlqej
Goli i Xherdan Shaqirit ndaj Polonisė nė 1/8-n e finales sė Euro 2016 tashmė zyrtarisht ėshtė pėrzgjedhur goli mė i bukur i Euro 2016 nga paneli i UEFA-s i pėrbėrė nga 13 emra tė njohur tė futbollit.

Paneli i pėrbėrė nga Lupescu, Sir Alex Ferguson, Alain Giresse, David Moyes, Packie Bonner, Mixu Paatelainen, Savo Miloševic, Peter Rudbęk, Gareth Southgate, Thomas Schaaf, Jean-Franēois Domergue, Ginés Meléndez dhe Jean-Paul Brigger, ka vendosur mė ndryshe sesa votimi qė u bė nga publiku, qė shpalli si mė tė mirin golin e Zoltan Geras, shkruan Koha.net.

Pas Shaqirit goli mė i bukur ishte ai i Hal Robson-Kanus ndaj Belgjikės e mė pas ai i Dimitri Payet ndaj Rumanisė.

“Mbikėqyrėsit kanė admiruar jo vetėm aftėsitė akrobatike tė Xherdan Shaqirit por edhe kontaktin e tij me topin. Ishte gol i jashtėzakonshėm dhe njė nga momentet kyēe tė Euro 2016”, thuhet nė vlerėsimin e panelistėve./Albeu.com/
Shtuar më 14/07/2016, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
23.42 %
71.53 %
5.04 %
Total 555 Vota!
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit