Zbulohen numrat qė do tė mbajnė futbollistėt e Kombėtares nė "Euro 2016"
Pëlqej
Pasi dorėzoi listėn pėrfundimtare me 23 futbollistėt qė do tė marrin pjesė nė Kampionatin Europian, trajneri De Biasi i ditėn e sotme UEFA ka zyrtarizuar numrat qė do tė mbajnė futbollistėt kuqezi.

Sigurisht qė futbollisti me numrin 1 te Shqipėria nė Francė do tė jetė portieri Etrit Berisha. Lorik Cana do tė vazhdojė edhe nė Kampionatin Europian tė mbajė numrin 5, Hysaj numrin 4. Ndėrsa, Armando Sadiku do tė jetė 10-ta e Shqipėrisė nė kėtė Europian.

Lista e plotė:

1. Etrit Berisha
2. Andi Lila
3. Ermir Lenjani
4. Elseid Hysaj
5. Lorik Cana
6. Frederic Veseli
7. Ansi Agolli
8. Migjen Basha
9. Ledian Memushaj
10. Armando Sadiku
11. Shkėlzen Gashi
12. Orges Shehi
13. Burim Kukeli
14. Taulant Xhaka
15. Mėrgim Mavraj
16. Sokol Cikalleshi
17. Naser Aliji
18. Arlind Ajeti
19. Bekim Balaj
20. Ergys Kaēe
21. Odise Roshi
22. Amir Abrashi
23. Alban Hoxha

Shtuar më 01/06/2016, ora 16:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
22.62 %
72.26 %
5.1 %
Total 548 Vota!
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.